Tak hodná, až to bolí… aneb spasitelský syndrom

ByAlena Macková

Tak hodná, až to bolí… aneb spasitelský syndrom

Je krásné někomu pomáhat. Měla jsem období, kdy jsem chtěla všem okolo pomáhat. Nejlépe všechny zachránit. Něco ve mně si myslelo, že ví jak a musí všem říct, co mají dělat. Jak jsem byla slepá, hluchá a odpojená…  😯

Proč malé děti neučíme, jak si mohou sami pomoci uspokojit svoje potřeby a to i ty emoční a potřeby lásky a přijetí? Nejspíš proto, že to sami u sebe často dělat neumíme…

Viděla jsem maminku šťastnou málokdy. Děkuji ji za její oběť, ale pojďme již skoncovat s hrou na oběť a tyrana i sami uvnitř sebe.

Viděla jsem mamku často unavenou. Viděla jsem, že pro sebe sama dělá málo pěkných věcí, ale ostatním kolem sebe pořád pomáhá. A to je něco, co si přeji, aby se mnou skončilo.

Ať svým dětem nepředávám takový obraz sebe jako znavené matky. Ať moje děti, pokud se mi dostane takové požehnání, že je budu mít, aby mě viděli v životě šťastnou, naplněnou, radostnou a spokojenou, zdravou a sebevědomou a o sebe pečující.

Když někomu dávám rady a svá moudra, tak musím vždy doplnit, že to platí pro mě. Ostatní se mohou inspirovat, ale určitě by měli hledat vlastní cesty a vlastní pravdy.

Velmi ráda pomáhám a radím. Je to krásný aspekt moudré ženy a pečující matky. Patří to ke mně. Jak se to, ale dělá správně tak, aby to doopravdy prospělo???

Akvarel a tuž

Akvarel a tuž

Starat se o sebe sama a naplňovat vlastní potřeby, je asi tím nejlepším způsobem a je nakonec asi to nejlepší, co člověk může udělat i pro ostatní, protože vlastní spokojeností se sebou mohu krásně nakazit svoje okolí. Prostě jen ukazovat svoje nejlepší já uspokojené,  naplněné vlastním úsilím. Jít příkladem sebepéče.

Radost a láska se nedá nějak získat z venku a je bláhová iluze jí očekávat nebo chtít po někom zvenčí.

Člověk musí v sobě znovu a znovu přijímat ty temná místa, aby se mohl rozzářit vlastním světlem.

About the author

Alena Macková administrator

Jsem grafička, miluju kreslení a tvoření. Zajímám se o to, jak se cítit lépe v těle a s tím souvisí můj zájem o bylinky, kamínky, meditace a cvičení. Hlavním cílem tohoto webu je podělit se o zkušenosti s léčbou Endometriózy. Mé poslání je vlastním štěstím a zdravím inspirovat ostatní. Zde si můžete přečíst celý můj příběh>>

Leave a Reply