Smysl mají jen činnosti, které dělám z lásky k sobě

ByAlena Macková

Smysl mají jen činnosti, které dělám z lásky k sobě

Nepočítaně jsem si nabila pusinku, když jsem se snažila pečovat a starat se o někoho v okolí ze svého neopečovaného stavu a bez respektu sama k sobě a ve výsledku i k tomu o koho jsem chtěla pečovat.


Mám ráda pečovat a starat se. Je to moje bytostná touha a potřeba.
Jenže druhý může vnímat naši starost a péči jako zásah do svého prostoru a svobody. Pečovat o druhého bez toho, aby to sám chtěl a povolil je čistá sebedestrukce. Můžu pociťovat soucit k někomu, kdo si péči, ať už svojí nebo z okolí nedovolí z nějakého důvodu přijímat. Soucit a důvěra, že své problémy v životě zvládne človíček překonat jsou velice mocné nástroje.

A tak, když cítím, že mám touhu o někoho opečovat, tak se prvně vrhnu na to, udělat něco pěkného pro sebe, co mi dá pěkný a uspokojený pocit.
Druhého se vždy zeptám, jestli si přeje, abych mu pomohla. Ať už jde jen o obejmutí. Ptám se, pokud to necítím, že mohu objímat bez ptaní. Jinak je to násilný vstup bez respektu do prostoru druhého.

About the author

Alena Macková administrator

Jsem grafička, miluju kreslení a tvoření. Zajímám se o to, jak se cítit lépe v těle a s tím souvisí můj zájem o bylinky, kamínky, meditace a cvičení. Hlavním cílem tohoto webu je podělit se o zkušenosti s léčbou Endometriózy. Mé poslání je vlastním štěstím a zdravím inspirovat ostatní. Zde si můžete přečíst celý můj příběh>>

Leave a Reply