Byla jsem sabotérka svého štěstí a zdraví…

ByAlena Macková

Byla jsem sabotérka svého štěstí a zdraví…

Jak to, že pro mě bylo lehké vyvinout 100% výkon, když jsem dělala něco pro druhého, ale pro sebe sama jsem byla dřív líná zvednou zadeček nebo věc odflákla?

Chodila jsem na obor Aranžérka a moje kamarádka na kadeřnici. Kamarádka dostala za úkol nakreslit účes a nechtělo se jí do toho a mě kreslení vždy bavilo a baví. Nakreslila jsem jí portrét s pěkným účesem podle fotky pastelkami a dala jsem si opravdu záležet. 😃 No nedošlo mi, že by jí taky měli uvěřit, že to sama kreslila. Pak mi myslím říkala, že se i přiznala, že to není její kresba. 😀

Srdce v písku

Srdce v písku

 Baví mě tvořit, psát a malovat…

Na střední škole se mi svěřila zase jiná kamarádka, že má napsat úvahu za domácí úkol a nechce se jí do toho. Protože mě téma zaujalo a já velice ráda hloubám a tvořím, tak jsem jí navrhla, že jí ten sloh napíšu. Napsala jsem. Když si to přečetla, řekla mi, že je to dost dobré a že jí ani nebudou věřit, že to napsala ona. Prý dostala za 1 a byla vyzvána sloh přečíst před třídou. 🙂
Já sama jsem přitom ve slohu ani v kreslení na školách nebyla nijak výjimečná. Opravdu 100% výkon jsem dokázala vyvinout, když to mělo být pro někoho jiného.
V předminulém roce jsem se přistihla přitom, že jsem svou vlastní práci sabotovala. Neukládala jsem si hotovou práci, nezálohovala, byla jsem líná vyvinout 100% úsilí anebo jsem ho vyvíjela v činnostech, které si 100% úsilí nezasloužily. Nezvládala jsem rozlišovat v činnostech na to, co je důležité a je třeba tomu věnovat dostatek času a energie, Chtěla jsem dělat všechno dokonale a nejlépe nedělat žádné chyby. Jenže tento model není reálný a akorát vedl k velkému stresu. Možná to souvisí s tím, co jsem si prožila v dětství. Pomohlo mi vést si mapu dětských bolístek pro léčivé uvědomění.

100% výkon pro své štěstí a zdraví

 Bez odvahy udělat chyby se člověk nic nenaučí a možná ani nic neudělá. To je moudrost, kterou jsem si snad již zaryla hluboko do mozkovny. 😃 Doba, kdy jsem neuměla odpočívat naštěstí již minula. Každá chvíle, kterou jsem strávila bez nějaké činnosti pro mě byla stresující a vyvolávala pocity viny.
Je krásný pocit – po smysluplné a naplňující práci vychutnat si dobrotu v kavárně nebo odpočinkový čas v sauně nebo na sluníčku. A opravdově vědomě odpočívat. To jsem si dřív málokdy dopřávala. 😃 Momentálně si to dopřávám každý den.

 Upřímnost k sobě nade vše…

A tak si teď nastavuji dělat věci v první řadě pro sebe. Úžasné je pomáhat druhým, když je tam také hodnota pro mě. Třeba i „jen“ v podobě úsměvu a poděkování a viditelné spokojenosti druhého. Nakonec to má tu největší hodnotu.

About the author

Alena Macková administrator

Jsem grafička, miluju kreslení a tvoření. Zajímám se o to, jak se cítit lépe v těle a s tím souvisí můj zájem o bylinky, kamínky, meditace a cvičení. Hlavním cílem tohoto webu je podělit se o zkušenosti s léčbou Endometriózy. Mé poslání je vlastním štěstím a zdravím inspirovat ostatní. Zde si můžete přečíst celý můj příběh>>