Jak se naučit přijímat péči?

ByAlena Macková

Jak se naučit přijímat péči?

Dnes ráno jsem si říkala, že by to chtělo něco příjemného. Přeji si být veselá a šťastná.srdce

Nepamatuji se, že bych dřív Mezinárodní den žen slavila. Skončilo to asi tím, že jsem popřála ženám kolem sebe. Dnes, když si začínám budovat pocit sebelásky a sebepřijetí, jsem se rozhodla pro sebe něco udělat. 🙂

A protože miluji kávu a sladké, tak to bylo jasné. Jdeme do kavárny Café Bonifáco. Slunce svítí a ve vzduchu je cítit jaro. Po cestě svlékám šálu a nastavuji se sluníčku, aby odvedlo svou práci a hladilo mě po tvářích a vlasech.

Miluji kávu…

V kavárně jsme si s Terkou sedly na sluníčko venku a daly si Tiramisu a kávu. Bylo mi blaze. Zachumlaná do deky a veselá.

Paní z kavárny k nám přišla, když sluníčko zašlo s dekou v ruce, že prý viděla, jak se choulím. Já vyhrkla, že deku nechci. Nevím, proč mi byla její péče nepříjemná. Terka se rozesmála a já si nakonec deku s díky vzala.

Snažím se vykoumat, proč jsem cítila občas odpor, když o mně někdo pečoval. Je krásné nechat se opečovávat. Co je to, co mi péči zvenčí občas brání přijímat? Pocit, že si nezasloužím? Že, nejsem dost dobrá? Je to zbytečné.

Vrátily jsme se domů a začala jsem pracovat na spuštění Terezčina blogu a Terezka mi pak při práci donesla svařený džus a ovoce a já říkám: „Jé a to si zasloužím takovou péči?“ a ona „Zasloužíš si, jen za to, že jsi přece.“

Děkuji za dnešek…

A tak přeji všem ženám i sobě, ať si dovolí přijímat péči svou vlastní i zvenčí, ať je svět plný spokojených a rozzářených žen.

About the author

Alena Macková administrator

Jsem grafička, miluju kreslení a tvoření. Zajímám se o to, jak se cítit lépe v těle a s tím souvisí můj zájem o bylinky, kamínky, meditace a cvičení. Hlavním cílem tohoto webu je podělit se o zkušenosti s léčbou Endometriózy. Mé poslání je vlastním štěstím a zdravím inspirovat ostatní. Zde si můžete přečíst celý můj příběh>>