Jak ve vztazích k ženám vnímám samu sebe?

ByAlena Macková

Jak ve vztazích k ženám vnímám samu sebe?

Zaznamenávám, co vidím v ženách kolem sebe. Většinou totiž to, co v nich vidím, jsem já.

Když vidím spěch, tak si řeknu: Alenko není kam spěchat. Život nemá nožičky, aby ti utekl. Všechno k tobě přijde v pravý čas. Užívej si pomalé tady a teď s tím, co je.

 

Když vidím vztek, tak si řeknu: Alenko můžeš se vyvztekat. Jen ať to jde ven. Máš to dovoleno. Zadupej si. Pusť to bezpečně ven. 🙂

 

Když v ženě vidím bolest, tak si řeknu: Bolesti milá jen si bol. Slyším tvoje rady. Mám tě ráda bolesti a vážím si tvých rad. Jsi moje učitelka. Pohladím tě, vyslyším tě a přijímám tě s láskou. Udělám, co mi radíš.

 

Když vidím smutek, tak si řeknu: Přijímám tě smutku s láskou jako součást života. Ať jej s láskou přežiju jako déšť, který přejde a zase vysvitne slunce a radost v mém srdci. Děkuji.

 

Když vidím vážnost a potřebu důležitosti, tak si řeknu: Alenko máš můj respekt a úctu. Chápu, že to tady někdy není lehké, ale ty to dáš. Podpořím tě, jak jen to půjde. Přijde zase lehkost, hřejivá energie štěstí a optimismus.

 

Když vidím zmatenost a nerozhodnost řeknu si: Super, jsi žena… Nemusíš všechno rozhodovat. Máš dovoleno, říct si o pomoc. Třeba by ti právě někdo velice rád pomohl, stejně tak jako ty s radostí pomáháš lidem okolo. Dej si čas. Poradíme se s vnitřním mužem. Ten nás podpoří a rozhodne.

 

Když vidím nucení se do radosti řeknu si: Nemusíš se pořád radovat, když ti to v tuhle chvíli nejde. Pokud to tak cítíš, tak si chvíli smutni a poplač. Radost na tebe číhá za rohem. Stačí jít naproti.

 

Když vidím potřebu manipulace a ovládání druhých, tak si řeknu: Alenko, máš moc nad svým tělem, pocity a nad postoji a reakcemi na svoje okolí. Můžeš druhé velice mocně ovlivňovat a měnit svoje nastavení a okamžitě vidíš výsledky. Jsi velice mocná bytost. Děkuji ti, že svou mocí vládneš bez strachu a chamtivosti a s láskou.

 

Když vidím přehnanou mateřskou lásku a péči vůči sobě, tak si řeknu: Alenko, chtělo by to hrát si, skotačit a přitulit se k milovanému, jako když jsi byla malá. Brzy si zajdu na houpačky. Zalezu si s pastelkami a papíry do koutku anebo se nechám opečovat respektující masáží?

 

Děkuji všem ženám za jejich moudré a trpělivé i netrpělivé zrcadlení…

 

About the author

Alena Macková administrator

Jsem grafička, miluju kreslení a tvoření. Zajímám se o to, jak se cítit lépe v těle a s tím souvisí můj zájem o bylinky, kamínky, meditace a cvičení. Hlavním cílem tohoto webu je podělit se o zkušenosti s léčbou Endometriózy. Mé poslání je vlastním štěstím a zdravím inspirovat ostatní. Zde si můžete přečíst celý můj příběh>>