Jak nelhat sama sobě do očí, aneb co to je super pozitivní lhaní si?

ByAlena Macková

Jak nelhat sama sobě do očí, aneb co to je super pozitivní lhaní si?

Někdy jsem si přála být, tak moc šťastná, zdravá, veselá a prostě cool, že jsem byla paradoxně slepá k tomu, co není v pořádku.

Snažila jsem se, podle pouček pozitivního myšlení, brát pozitivně i to, co mi vadilo. Co bylo očividně v nepořádku. Byla jsem slepá k tomu, že mi tohle super pozitivní lhaní sama sobě ničí vnitřní svět a ve výsledku se to odráželo i v tom vnějším.

Malba akvarelem

Princezna smrt od Gaimana – 2013

Dostalo mě to většinou do fáze, kdy už nelze věc přehlížet a já se zdravě naštvu a řeknu „Dost! To by stačilo!“.
Někdy tu věc mohu změnit, tak seberu všechnu odvahu nebo odložím stranou zbytečnou úzkost a hrdost anebo umlčím v sobě hodnou holčičku a udělám to, i když je to pro mě hodně nepříjemné nebo bolestivé.
Když to není v mé moci změnit, je třeba udělat něco se svými pocity… Asi každému pomáhá něco jiného. Vyventilovat tyhle pocity v podobě stěžování si někomu může být řešení, ale je to trochu bezohledné a uleví se jen na chvilku.

Já se zavřu a skáču, dupu, máchám rukama, šklebím se a vyplazuji jazyk. Nechám tělo dělat divný pohyby při nějaké šílené hudbě, abych všechny ty pocity negativity, frustrace nebo zbytečných obav a úzkostí dostala z těla ven.

Funguje to!
Po takovém cvičení jsem zase krotká, jemná a smířená a ve výsledku se většinou najde řešení toho, co se mi nezdálo v pořádku a já mohu být zase veselá a šťastná a vidět v maličkostech zázraky.

About the author

Alena Macková administrator

Jsem grafička, miluju kreslení a tvoření. Zajímám se o to, jak se cítit lépe v těle a s tím souvisí můj zájem o bylinky, kamínky, meditace a cvičení. Hlavním cílem tohoto webu je podělit se o zkušenosti s léčbou Endometriózy. Mé poslání je vlastním štěstím a zdravím inspirovat ostatní. Zde si můžete přečíst celý můj příběh>>