Aspekt drbny aneb dá se pomlouvat s láskou?

ByAlena Macková

Aspekt drbny aneb dá se pomlouvat s láskou?

Drbání je něco, co se prý nemá dělat. Nemáme druhé pomlouvat. Proč to teda děláme?

Někde jsem četla, že když někoho pomlouváme, tak v jemnohmotné rovině bytí naše bytost přijímá to, co se nám nelíbí na tom pomlouvaném a stáváme se tím. Jakoby si navlékáme jeho kůži či energii.  A bohužel v té chvíli to nevidíme. Nevidíme v té chvíli to, že je to odpad, co přijímáme.

A přitom je to takové příjemné v té chvíli pomlouvání. Nevím, jak jiní lidé, ale já se cítila při pomluvání velmi dobře. Zaháněla jsem tím nudu, cítila jsem se aspoň na chvíli nadřazeně, s vyšší hodnotou, než jsem si doopravdy přisuzovala. V tu chvíli jsem si neuvědomovala,  že mi to ubližuje, že moje energie zhrubla a ztěžkla.

Teď, když už o někom mluvím, mluvím s láskou a s vědomím, že o něm neřeknu nic, co bych nechtěla slyšet také o sobě samé nebo čím bych sama nechtěla být.. A pokud si něco špatného myslím o druhém, tak se netrestám. Některé myšlenky zaznamenávám a vím, že to nemusí být můj obsah, takže tomu nevěnuji pozornost a nerozvádím. Pocítila jsem, jak reálně funguje takzvané „prokletí“. Forma a energie, jaká se vloží do vyslovování soudů o svých bližních, ovlivňuje energeticky osobu, která tvoří slovem, i osobu o které je mluveno.

Aspekt drbny je v každé ženě

Cokoliv řeknu špatného o někom druhém – platí to hlavně pro mě samotnou (vlastně doslova v tu chvíli mluvím špatně o sobě samé), tak jak to já mohu vnímat. Vím, že jsem lidská bytost. Patří ke mně to dobré i to špatné. Jen MYSL rozděluje na špatné a dobré. To, co je za myšlením, je čisté, čerstvé a krásné. Ukočírovat a očistit mysl od balastu je nejlepším lékem. Někdy je to jako souboj s neskutečně zle vypadající příšerou, ale je to jen iluze.

S tím negativním uvnitř se lze vypořádat různě. Na základce mi fungovalo psát si deník. Vypisovala jsem se ze všeho negativního, co jsem prožila. Deník byl spíš jako prostředek očisty. Teď je skvělým prostředkem, jak vymést svůj obsah hlavy tanec, cvičení, slaná koupel nebo masáž.

Mistři to umí transformovat do něčeho smysluplnějšího.

Je léčivé uvědomění přistupovat k sobě i k ostatním s pochopením. Každý se snažíme dělat vždy to nejlepší, co je v našich silách. Pomluvy patří k lidskosti. Je to součást zkušenosti. Není třeba se za ně trestat, ale uvědomit si, že se vše vrátí jako bumerang je celkem odstrašující záležitost pro některé části bytosti. Co si vytvoříš, to si vyžereš, ať je to jakkoli nechutné, bolestivé či z tvého pohledu neuvěřitelné. Třeba to, že jsem si na nevědomé úrovni vybírala dřív utrpení mě šokovalo, ale bylo to tak. Já šla utrpení vstříc.

Láska hory přenáší…

Lze snad mluvit „ošklivě“ o někom s láskou? Určitě je to možné. Viděla jsem kruté chování vedené srdcem. Co vše je duše schopna pro lásku a život udělat? Pro mě je to to nejvyšší mistrovství v tomto světě – jednat krutě s láskou.

Jsem vděčná za to, co jsem se naučila. Posílám vděk všem svým učitelům. Děkuji.

About the author

Alena Macková administrator

Jsem grafička, miluju kreslení a tvoření. Zajímám se o to, jak se cítit lépe v těle a s tím souvisí můj zájem o bylinky, kamínky, meditace a cvičení. Hlavním cílem tohoto webu je podělit se o zkušenosti s léčbou Endometriózy. Mé poslání je vlastním štěstím a zdravím inspirovat ostatní. Zde si můžete přečíst celý můj příběh>>

Leave a Reply